‘24 Saat Boyunca Nemlendirir’ İddiası İçin Etkinlik Testi

Cilt bakımı, cilt sağlığımız ve estetik görüntümüz için çok önemlidir. Kuru cilt, yalnızca deriyi veya cildinizin dış tabakasını etkileyen bir durumdur. Ciddi bir sorun olmasa da, bu durumdan muzdarip olanlar için çok can sıkıcı olabilir.

 

“Cildimin gerçekten de nemlendiriciye ihtiyacı var mı?” en sık karşılaşılan sorulardan bir tanesidir. Cevap “EVET” tir. Vücudumuz kendi doğal yağ ve sebum üretim mekanizmalarına sahip olsa bile cildimizin güneşin verdiği büyük hasarlara, hava kirliliği, serbest radikal saldırılarına ve sert kimyasalların cilt bariyerimizi zayıflatmasına önlem olarak koruyucu bir yüzeye ihtiyacı vardır. Dış ortamdaki negatif şartlara karşı cildimizi koruyan bu koruyucu yüzeyi nemlendiriciler ile sağlarız.

İyi nemlendirilmiş cilt;

-Kuruluk ve kuruluktan kaynaklanan çatlamalara karşı dayanıklı olur.

-Cilt nemlendiği için gerilmez ve elastikiyetini korur.

-Dış faktörlerden korunur ve siyah nokta oluşumu azalır

-Deri altındaki kolajenleri korur ve azalmalarına izin vermez,

Kremler,  gündüz uygulandığında gün boyu nem dengesini korur ve dış faktörlerin cilt altına yerleşip kirlilik yaratmasına izin vermez. Gece uygulanan nemlendiriciler ise, Vücudumuzun hareketsiz kaldığı ve yer çekiminden en çok etkilendiği uyku süresince cildimizi korur. Gündüz kreminin etkisinin kaybolduğu anda gece sürülen nemlendirici kreminin etkisi başlar ve cildimiz hep nemli ve dengeli olur.

Ürününüz tüm bu iddialara sahip ise ve ürün etiketi üzerinde bir iddia olarak bunun yazılmasını talep ediyorsanız, talebinizi destekleyen ‘Cilt Nemlendirme Etkisi’ testi yaptırmanız gerekmektedir. Test hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: