Akne Giderici İddiası Bulunan Kozmetik Ürünler İçin Etkinlik Testleri

Sivilceler ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren, hemen hemen herkesin karşılaştığı cilt sorunlarının başında gelmektedir. İster bayan olsun isterse erkek her iki cinsiyetinde ortak sorunudur.

SİVİLCE NEDEN OLUŞUR ?

Yüzümüzde ve vücudumuzda sebum salgılayan yağ bezleri bulunur. Bu yağ bezleri, avuç içleri ve ayak tabanlarımız hariç, gözeneklerin içinde yer alır. Cilt hücreleri yenilenirken sürekli olarak büyüdüğünden, cildin dışında ölü hücrelerin dökülmesi beklenir. Ama bazen ölü hücreler dökülmez, gözeneklerin içinde kalırlar ve sebum ile birleşerek gözenekleri tıkarlar. Tıkanmış gözenekler de sivilce ya da akne olarak hayatımıza girerler.

ETKENLER;

Hormonlar – Vücutta görülen hormonal değişiklikler yağ bezlerinin daha aktif şekilde çalışmalarına neden olur.

 

 

 

Mevsimsel Değişiklikler – İlkbahar ve yaz aylarındaki sıcaklık ve nem, cildin yağ üretimini arttırır. Kış aylarında ise soğuk hava cildi kurutur, buna karşı cilt de korumaya geçerek, bunu engellemeye çalışır ve daha fazla yağ üretimine başlar.

 

 

 

 

 

Güneş Işınları – Güneş cildimizi kurutur. Cildimiz de bunu dengelemek için daha fazla yağ üretmeye başlar.

 

 

 

 

 

 

Stres – Vücutta görülen hormonal değişiklikler yağ bezlerinin daha aktif şekilde çalışmalarına neden olur.

 

 

 

 

 

Yanlış Ürün Kullanımı – Akne ve sivilceye meyilli bir cildiniz var ise, kullandığınız ürünün kesinlikle cilt tipinize uygun olması gerekir. Sivilceleri kuruturken cildin nem seviyesinin korunması önemlidir. Cildinizi nemlendirmeden kurutan ürünler, aşırı kurumaya karşı cildin yağ dengesini korumak için fazla yağ üretmesine neden olur.

Sivilce sorununa çözüm olacak birçok krem mevcuttur. Bu tür kremlerin kullanımları sonucunda sivilcelerden kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Eğer kreminizde bunun gibi bir iddia söz konusu ise ve bir test ile etkinliğinin kanıtlanmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: