Bebek Şampuanlarında Bulunan ‘GÖZ YAKMAZ’ İfadesi İçin Etkinlik Testi

Bebek cildi yetişkinlerin cildine göre daha az yağ salgısı üreten, daha ince bir cilttir. pH değeri nötre yakın ve fazla miktarda su içerdiği için daha hassastır. Enfeksiyon ve tahriş görülme ihtimali daha yüksektir. Bağışıklık sisteminin giriş kapısı olan cilt yapısı bebeklerde daha hassas olduğu için onlara kullanılması gereken şampuanlar da yetişkin şampuanlarından daha farklıdır.

 

 

Bebekler, fazla kimyasal içeren maddelere karşı biz yetişkinlere göre daha duyarlıdırlar. Onların son derece narin olan ciltleri, özellikle kozmetik ürünlerdeki kimyasallardan kolaylıkla etkilenebilirler.

 

 

Özensiz bir şekilde kullanılan kozmetik ürünler, bebeklerin ciltlerinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve onların gözlerini yakarak rahatsız edici sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden bebek sağlığı için tercih edilecek bebek şampuanı son derece hassas bir şekilde seçilmeli ve pH değerinden ürünün içeriğine kadar birçok kritere dikkat edilmelidir.

Tüm bu bilgiler ışığında artık anneler bebek şampuanı seçerken etiket üzerinde yer alan ifadelere dikkat etmektedirler. Etiketlerde yer alan ‘Göz Yakmaz, Boya İçermez, Alkol İçermez’ gibi bir çok iddia tercih sebebidir.

 

Ürünler üzerinde yazan tüm bu iddiaların kanıtlanmış olması da üretici için elzemdir. Bebek şampuanlarında sıklıkla rastlanan ‘Göz Yakmaz’ iddiasına yönelik test için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: